Ücretsiz Maske Dağıtımı İçin Başvurular E-Devlet Üzerinden

Salgından korunmak için vatandaşa ücretsiz olarak dağıtılacak olan Maske, EPTTAvm sonrasında şimdi de E-Devlet üzerinden alınabiliyor. E-Devlet şifresi olan 20 yaş üstü ve 65 yaş altı vatandaşların yapabildiği maske başvurusu, Türkiye genelinde her il ve ilçeden yapılabiliyor. PTT görevlilerinin evlere getireceği ücretsiz maske, haftalık 5 adet kotasına sahip olacak.

 

E-Devlet Ücretsiz Maske Siparişi Nasıl Verilir?

Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı’nın ortak kararı ile internet üzerinden yapılacak olan ücretsiz maske dağıtımı için başvurular E-Devlet üzerinden yapılacak. Her hafta bir paket, yani 5 adet maske siparişi verebilecek olan vatandaşlar, bu siparişleri esnasında aile bireylerinin kimlik numaralarını girerek onlar için de 5’er adet maske temin edebilecek.

Maske başvurusu yapabilmek için öncelikle sayfanın altındaki linke tıklamalısınız. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada sizden TC Kimlik Numaranız, ad soyad, cep telefonu, il, ilçe, mahalle, cadde, sokak ve adres bilgileri talep edilecek. Bunları giriniz. Sonraki adımda güvenlik sorusu olan matematik işleminin cevabını kutucuğa yazınız. “Yukarıda verdiğim bilgilerin doğruluğunu kabul ediyorum. Bu sayfada belirttiğim adres bilgisinin teslimat için yeterli olmaması durumunda, MERNİS sistemindeki adres bilgilerimin bu amaçla kullanılmasını kabul ediyorum.” Metnini işaretledikten sonra “Maske siparişi ver” butonuna basabilirsiniz.

Dilerseniz “Aile bireyi ekle” butonuna basarak aile bireylerinizin TC Kimlik Numarası ve isim soy isimleri ile onlara da 5 adet maske siparişi verebilirsiniz.

PTT Kargo aralığıyla ücretsiz olarak eve teslim edilecek. 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar uygulamadan yararlanamayacak.

 

E-Devlet Maske Başvurusu İçin Tıklayınız

 

 

https://www.msn.com/tr-tr/haber/fotograflar/t%c3%bcm-detaylar-pttden-%c3%bccretsiz-maske-sipari%c5%9fi/ss-BB12g2zQ?li=BBpmdUa&ocid=YXPRM418&fbclid=IwAR0WZgKZ66jR7-UK8xN-WSntFEtpiV9scAUtpFAlpZpgzXIrirAArgO1NGo#image=1